Příběh o bezdomovcích a lidskosti neboli lidé velkoměsta.

Jmenuji se Pavel Bezdomovský
Asi před sedmi lety, když jsem ještě bydlela v HK, jsem byla v Praze na nějaké akci s tehdejším kamarádem, byl to komplikovaný večer a skončil pro mě tristně. Prošvihla jsem díky tomu poslední vlak do HK. Nic jsem si z toho nedělala, na nádraží se dá přece počkat až do rána. Jenže jsem kol půlnoci dorazila k nádraží a zjistila, že je zamčené až do odjezdu prvního vlaku.

 Představa, že budu do rána stát před nádražím byla děsivá, (odehrávalo se to v zimě a mrazu) připadalo mi, že jako dobře oblečená dáma s kloboukem budu terč pro nějaké zlodějíčky; když jsem k tomu připočetla své soukromé "neštěstí", rozplakala jsem se. Přišel ke mě jeden ze skupiny bezdomovců, co tam kousek bivakovali, pozvali mě na horký čaj z termosky a zajímali se, co se mi stalo. Pak mi vyprávěli o sobě. Byla to docela hezky upřímná noc...Po otevření nádraží jsem jim koupila další čaj do termosky a cigarety. Můj pocit z těch čtyř bezdomovců byl, že sice touží po normálním životě, ale naprosto už nemají sílu se do něj zapojit. A vědí to.

Proto je potřeba, aby jim město pomáhalo.


Zora, sociální sítě

CO SE TADY ČTE NEJVÍC - Oblíbené příspěvky

Vybraný příspěvek

A tehdy jdeš za tím svým cílem, vidíš ho, cítíš ho, prožíváš ho a proto nevidíš překážky. Jen cestu…

Google na výletě Spousta lidí životem jen bezcílně bloudí. Neví kam jdou, schovávají se za fráze “dobrý život", “nějaký dobrý vzta...

Milí přátelé čtenáři,
jste vítáni na části webových stránek autora, najděte si své informace a záliby. Reportuji co mne zaujalo a vy si vybíráte, případně odbočíte na některou ze souvisejících stránek (v nabídce) níže. Každá stránka je svým způsobem rozcestník.
Myslivcům a přátelům přírody doporučuji Myslivost , cestovatelské příběhy a fotografie ve velkém rozlišení obsahuje SKALWEBSITE i NINIVEWEBSITE. Nešetřím atraktivními videy, kde působí jako doplněk. Pro technoidy internetové fandy je zajímavá stránka BROWSERWEBSITE. Kdo rád vaří zde jsou recepty. Momentky jsou z Prahy. Pohádky pro děti. Expertní poznámky i MEDICINA.

- Tyto stránky se také povedly.

Skvělé surfování na webu přeji!
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...